.

.

20 Ekim 2014 Pazartesi

BUGÜNE KADAR NELER YAPTIK?


Okulumuz Leonardo Da Vinci kapsamında “P2P:  Peer To Peer Tutorıng: Transferring Successful Methodology And Learning Strategy To Reduce Drop-Outs In IVET” proje ortağıdır.

Akran Eğitimi (Peer to Peer Tutoring) AB Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi programı kapsamında gerçekleştirilen bir projedir ve AB Hayatboyu Öğrenme Programı hedeflerinden “Avrupa'daki tüm eğitim kurumlarında kalite güvencesini sağlama yolunda işbirliği yapma” ilkesine karşılık gelmektedir. Akran Eğitimi P2P uygulamasının okul terklerini azaltmak için diğer ülkelere ve eğitim sistemlerine aktarılmak üzere model olması hedeflenmektedir.

Proje ortaklarımız: Casagrande Cesi Meslek Lisesi IT, Frontiera Lavora Eğitim Danışmanlık Şti IT, Umbria Bölgesi Milli Eğitim Müdürlüğü IT (Terni sehri bu bölgede), Ostuni Jean Monnet Meslek Lisesi IT, Henri Coandi Meslek Lisesi RO, Sibiu Milli Eğt Müd Teftiş Kurulu RO, Arnavutköy İlçe MEM TR, Opal Eğt. Dan. Şti. TR, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Kasım 2013'de P2P:  Peer To Peer Tutorıng: Transferring Successful Methodology And Learning Strategy To Reduce Drop-Outs In IVET projesinin ilk İtalya ayağı gerçekleştirilmiştir.
Casagrande Cesi Meslek Lisesi'nde çok güzel bir şekilde ağırlandık.
Nisan 2014'de Terni'de yapılan 2. toplantı kapsamında 6 öğretmenimiz "akran koçlarının eğiticilerinin eğitimi" başlıklı 2 gün süren seminere katılmışlardır. Edinilen bilgiler doğrultusunda Haziran 2014'te öğretmen ve Ekim 2014'te öğrenci eğitimlerinin düzenlenme kararları alınmıştır. Ayrıca projenin pilot uygulamalarının Ekim 2014-Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşeceği de bu toplantıda edinilen bilgiler arasındadır.
Okulumuz 12-G sınıfı öğrencilerinden Aslı ACAR projemiz için afiş tasarlamıştır. Öğrencimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
P2P:  Peer To Peer Tutorıng: Transferring Successful Methodology And Learning Strategy To Reduce Drop-Outs In IVET” projesinin İstanbul ayağı gerçekleştirilmiştir.
Toplantıya İstanbul ili Aranavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı her okuldan bir rehber, bir projeden sorumlu öğretmen ve bir müdür yardımcısı katılmıştır. Projenin hedef, kapsam ve beklenen sonuçları hakkında bilgi verilmiş, katılımcı öğretmenlerin soru ve görüşleri proje ortakları ile paylaşılmıştır.
Okulumuz öğretmenlerine 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında Akran Eğitimi P2P kapsamında hizmet içi eğitim semineri verilmiş. Seminer sonunda 40 öğretmenimize katılım belgesi takdim edilmiştir.
Proje öğretmenlerimiz 05.09.2014 tarihinde 2014-2015 eğitim öğretim yılına ait çalışmalarını planlamak için bir araya gelmişlerdir.
Proje öğretmenlerimiz Ekim ayı çalışmalarını planlamak için bir araya gelmişlerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder